Nowy PRZEBIŚNIEG POSPOLITY BIAŁY 5SZT LEGUTKO Zobacz większe

PRZEBIŚNIEG POSPOLITY BIAŁY 5SZT LEGUTKO

Nowy produkt

PRZEBIŚNIEG POSPOLITY BIAŁY 5SZT LEGUTKO

Więcej szczegółów

3 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

7,30 zł brutto

Więcej informacji

Kolor: biały

Termin sadzenia: IX-X

Termin kwitnienia: II/III

Postać produktu: cebulki

Głębokość sadzenia: 6-8 cm 

Stanowisko: ocienione

Wysokość rośliny: 10-12 cm

Liczba sztuk w opakowaniu: 5

Pierwsza kwitnąca po zimie roślina wieloletnia, która zapowiada nadejście wiosny. Przebiśnieg, zwany też śnieżyczką, w środowisku naturalnym (lasach, parkach) podlega ochronie prawnej. Poprzez sadzenie cebulek można z sukcesem uprawiać go w ogrodzie, ponieważ jest rośliną mało wymagającą i mrozoodporną

Zastosowanie: Na rabaty i obwódki, do ogrodów skalnych. Doskonałe do tworzenia założeń naturalistycznych pod drzewami lub blisko krzewów.

Uprawa: Cebule należy sadzić na stanowiskach ocienionych, w glebę próchniczną, dostatecznie wilgotną. W upalne dni należy chronić to miejsce przed wysuszeniem poprzez ściółkowanie torfem lub rozdrobnioną korą. Przebiśniegi mogą pozostać na tym samym stanowisku przez kilka lat, jednak w przypadku nadmiernego zagęszczenia roślin, należy wykopać cebule po zaschnięciu liści (w czerwcu). Ich suszenie i oczyszczenie trzeba przeprowadzać ostrożnie, by nie odpadły łuski okrywające cebule. Następnie należy przechowywać je do czasu kolejnego nasadzenia w temp. 18ᵒC, przykryte piaskiem lub trocinami.

Zimowanie: Odporny na mróz.

Uwagi: Cebule oraz inne części rośliny mogą być trujące. Nie należy ich spożywać, a podczas wysadzania założyć rękawice ochronne.