Nowy KROKUS PICKWICK 7SZT LEGUTKO Zobacz większe

KROKUS PICKWICK 7SZT LEGUTKO

Nowy produkt

KROKUS PICKWICK 7SZT LEGUTKO

Więcej szczegółów

4 Przedmioty

6,80 zł brutto

Więcej informacji

Kolor: niebieski, paskowany

Termin sadzenia: IX-X

Termin kwitnienia: III/IV

Postać produktu: cebulki

Głębokość sadzenia: 8-10 cm 

Stanowisko: słoneczne

Wysokość rośliny: 10-15 cm

Grupa: Vernus

Liczba sztuk w opakowaniu: 7

Niewielka roślina wieloletnia, stanowiąca barwny element wielu polskich ogrodów i parków. Optymalny efekt dekoracyjny można otrzymać poprzez grupowe nasadzenia bulw krokusów od kilku do kilkunastu sztuk w danym miejscu.

Zastosowanie:  Roślina przeznaczona na rabaty, trawniki, a także do ogródków skalnych. 

Uprawa: Bulwy należy wysadzać na głębokość dwu- trzykrotnej ich wysokości, w glebę próchniczną, przepuszczalną lecz dostatecznie wilgotną. Roślina dobrze rośnie zarówno na stanowiskach słonecznych, jak i lekko ocienionych. W miarę potrzeby podlewać. Przed kwitnieniem zalecamy zasilić rośliny nawozem. Ścinanie liści krokusów jest niekorzystne dla przyrostu bulw oraz kwitnienia w kolejnych latach, dlatego należy omijać rośliny podczas koszenia trawników. Wykopywanie bulw przeprowadza się co kilka lat, w czerwcu, gdy liście żółkną. Bulwy należy wysuszyć (ale nie na słońcu), oczyścić i przechować w przewiewnym pomieszczeniu do czasu kolejnego nasadzenia.

Zimowanie: Może zimować w gruncie.

Uwagi: Bulwy warto sadzić w towarzystwie cebul roślin ozdobnych o późniejszym terminie kwitnienia, które wypełnią miejsce powstałe po przekwitnięciu krokusa.

Produkty powiązane