NAWÓZ KRYSTALICZNY DORODNE OGÓRKI, CUKINIA, KABACZEK, DYNIA 100G SUMIN Zobacz większe

NAWÓZ KRYSTALICZNY DORODNE OGÓRKI, CUKINIA, KABACZEK, DYNIA 100G SUMIN

Nowy produkt

NAWÓZ KRYSTALICZNY DORODNE OGÓRKI, CUKINIA, KABACZEK, DYNIA 100G SUMIN

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

5,50 zł brutto

Więcej informacji

Nawóz dorodne ogórki, cukinie, kabaczki i dynie to produkt firmy Sumin. Wieloskładnikowy nawóz, który zaspokoi potrzeby pokarmowe warzyw dyniowatych zapewniając ich intensywne kwitnienie i obfite owocowanie. Regularnie stosowany podniesie odporność naszych roślin na choroby, szkodniki i niekorzystne warunki uprawy. W formie dolistnej może być użyty jako nawóz interwencyjny przywracający osłabionym roślinom wigor i dobrą kondycję.

Skład: azot 18%; fosfor 18%; potas 18% z dodatkiem boru, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu i cynku.

Sposób użycia: Nawóz krystaliczny przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. może być stosowany doglebowo, dolistnie jako nawożenie interwencyjne lub uzupełnienie nawożenia doglebowego, a także jako płynny nawóz w systemie kropelkowym. Produkt może być stosowany w uprawach roślin w glebie, ale też na rożnego typu podłożach jak substrat torfowy, włókno kokosowe czy wełna mineralna.

Dawkowanie: Do nawożenia doglebowego zaleca się 5 g nawozu rozpuścić w 5 litrach wody. Na 1 m2 stosować 1 litr roztworu. Roztwór do nawożenia dolistnego przygotowujemy z 5-10 g nawozu na 5 litrów wody. W przypadku systemu kropelkowego odpowiedni będzie 0,1-0,2% roztwór, to jest 100-200g na 100 litrów wody.

Termin stosowania: Pierwsza dawka do gleby powinna być podana na około tydzień przed siewem nasion lub sadzeniem rozsady, następnie podlewamy rośliny po około 2 tygodniach. W trakcie sezonu zaleca się nawożenie raz w tygodniu. Oprysk dolistny zaleca się stosować początku wzrostu lub na początku kwitnienia maksymalnie 2-3 opryski wykonane co 10-14 dni. W systemie nawadniania kropelkowego nawóz podajemy raz w tygodniu przez cały okres uprawy.