NAWÓZ KRYSTALICZNY DORODNE WARZYWA 100G SUMIN Zobacz większe

NAWÓZ KRYSTALICZNY DORODNE WARZYWA 100G SUMIN

Nowy produkt

NAWÓZ KRYSTALICZNY DORODNE WARZYWA 100G SUMIN

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

5,50 zł brutto

Więcej informacji

Nawóz dorodne warzywa firmy Sumin zaspokoi wszelkie potrzeby pokarmowe warzyw. Nasze rośliny będą odpowiednio odżywione, zwiększy się również ich odporność na choroby, szkodniki i niekorzystne warunki uprawy. Produkt można stosować interwencyjnie aplikując go dolistnie wówczas szybko poprawi stan osłabionych roślin.

Skład: Nawóz wieloskładnikowy zawierający azot 18%; fosfor 18%; potas 18% z dodatkiem boru, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu i cynku.

Sposób użycia: Produkt ma formę krystaliczną i jest przeznaczony do rozpuszczenia w wodzie. Otrzymanym roztworem podlewamy rośliny rosnące w gruncie lub nawadniamy przy pomocy systemu kropelkowego. Nawóz można też stosować w postaci dolistnego oprysku, który szybko uzupełni niedobory składników.

Dawkowanie: Do doglebowego podlewania roślin odpowiedni będzie roztwór przygotowanym z 5 g nawozu i 5 l wody. Na 1 m2 uprawy zaleca się użycie 1 litr roztworu. Dolistny oprysk prowadzimy nawozem w dawce 5-10 g nawozu na 5 litrów wody. W przypadku upraw z kropelkowym systemem nawadniającym podlewamy 0,1-0,2% roztworem, przygotowanym z 100-200g na 100 litrów wody.

Termin stosowania: W uprawie w gruncie pierwszą dawkę nawozu podajemy na około tydzień przed siewem nasion lub sadzeniem rozsady. Następną po upływie dwóch tygodni od wschodu lub wysadzenia rozsady. W trakcie sezonu zabieg przeprowadzamy raz w tygodniu. Oprysk dolistny zaleca się stosować po pojawieniu się pierwszych owoców lub kiedy rośliny słabo rosną, zaleca się maksymalnie 2-3 opryski wykonane co 10-14 dni. Rośliny nawadniane za pomocą systemu kropelkowego nawozimy raz w tygodniu przez cały okres uprawy.