PORCELANKA 0,5G POLAN Zobacz większe

PORCELANKA 0,5G POLAN

Nowy produkt

PORCELANKA 0,5G POLAN

Więcej szczegółów

28 Przedmioty

1,90 zł brutto

Więcej informacji

Porcelanka to jedna z najładniejszych roślin ozdobnych, które nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Niestety! Jej kwiaty są niezwykle delikatne i przybierają naprawdę niespotykane barwy. Jest to roślina o niewielkich wymaganiach, która szczególnie przypadnie do gustu osobom lubiącym oryginalne kolory w swoim ogrodzie

Wysokość: 15-20 centymetrów

Polecana przez nasz sklep mieszanka gatunków porcelanki tworzy kwiaty różnej wielkości i rodzaju. Wszystkie składają się z pięciu płatków i mają kilkucentymetrową średnicę. Płatki mogą być okrągłe lub lekko wydłużone, układają się w miseczkowaty kształt. Tworzy kwiaty niebieskie z białym środkiem lub całe białe, z delikatnymi fioletowymi żyłkami. 

Okres kwitnienia: czerwiec - sierpień

Ulistnienie: Liście każdego gatunku porcelanki są jasnozielone lub delikatnie szarawe. Najczęściej są klapowane lub piłkowane, niezbyt długie. Nie mają większej wartości ozdobnej. Jest to roślina wyłącznie amatorska, która sprawdza się i w uprawie gruntowej, i doniczkowej. Bardzo dobrze wygląda na niskich rabatach – nadaje im niezwykłości, a to za sprawą niecodziennego zabarwienia. Wspaniale komponuje się z wielobarwnymi kwiatami jednorocznymi. Ze względu na swój niski pokrój, porcelanka może być także ozdobą ogródków skalnych. Jest to roślina, która może być uprawiana w doniczkach, często więc pojawia się na balkonach i tarasach. Porcelanka to delikatna roślina jednoroczna, która źle znosi niską temperaturę. Porcelankę sieje się do gleby zatrzymującej wilgoć. Roślina rozwija się równie dobrze na mocno nasłonecznionych i cienistych stanowiskach, ale miejsce do jej uprawy powinno być osłonięte przed wiatrem.