TRAWNIK ODPORNY NA PSA VEGANO 1KG TARGET Zobacz większe

TRAWNIK ODPORNY NA PSA VEGANO 1KG TARGET

Nowy produkt

TRAWNIK ODPORNY NA PSA VEGANO 1KG TARGET

Więcej szczegółów

8 Przedmioty

62,00 zł brutto

Więcej informacji

Trawnik odporny na psa Vegano

naturalna symbioza roślin i mikroorganizmów

 • odporny na mocz i deptanie
 • ciemnozielony, bardzo gęsty trawnik
 • długotrwały efekt na lata
 • mniej podlewania i pielęgnacji
 • Opis produktu i działanie nasion traw Vegano

  TRAWNIK ODPORNY NA PSI MOCZ plus SAMOREGENERACJA Murawa z mikrokoniczyną wykazuje dużą tolerancję na mocz psa (azot mocznikowy) do dawki N 160-200 kg/ha - oznacza to w praktyce jedno sikanie psa w danym miejscu.
  Mikrokoniczyna dzięki naturalnej symbiozie z pożytecznymi bakteriami brodawkowymi trifolii posiada zdolności magazynowania nadwyżek azotu w strefie korzeniowej i później dokarmia nim korzenie traw. Jeśli dawka azotu zostanie nieznacznie przekroczona i nastąpi wypalenie trawy, murawa sama potrafi się zregenerować dzięki głębokim korzeniom. Okres samo regeneracji może potrwać do 6 tygodni.

  UWAGA: przy większych psach do dezaktywacji moczu na trawniku można stosować gips budowlany, rozsypując go w miejscu sikania i obficie podlewając. W ten sposób przyspieszymy proces regeneracji trawy.
  TRAWNIK ODPORNY NA DEPTANIE
  Mieszanka traw wzbogacona nasionami mikrokoniczyny pobiera azot z powietrza i dokarmia codziennie murawę. Dzięki temu trawnik głębiej się korzeni - jest silny i bardzo gęsty.
  A zatem bardziej odporny na deptanie nawet dużych psów.
  PIELĘGNACJA TRAWNIKA:
  ROK PIERWSZY:
  -ZAKŁADANIE TRAWNIKA - SIEW I REGENERACJA - nasiona mikrokoniczyny są bardzo małe i potrzebują dużo wilgoci w glebie aby dobrze wzeszły, dlatego należy bardzo mocno wzruszyć podłoże a w przypadku regeneracji zwertykulować trawnik. Po posianiu mieszanki powierzchnię równomiernie przykryć ziemią i często podlewać - polepsza to wschody dwu-trzykrotnie.
  - KOSZENIE - należy kosić rzadziej - 2 tygodnie i wyżej - 5 cm aby młode siewki dobrze się ukorzeniły i wytworzyły brodawki, w których magazynowany jest azot mocznikowy
  - NAWOŻENIE - można wspomóc nawozami do trawnika aby przyspieszyć ukorzenianie. Zastosować połowę zalecanej dawki.
  ROK DRUGI I KOLEJNE -pozostaje koszenie trawnika Widok liści koniczyny na trawniku można zminimalizować poprzez niskie koszenie (na wysokość ok. 2,5 cm).
  NORMA WYSIEWU MIESZANKI: 1 kg / 40 m2
Produkty powiązane