ŚRODEK DO OCZEK WODNYCH 1KG POKON Zobacz większe

ŚRODEK DO OCZEK WODNYCH 1KG POKON

Nowy produkt

ŚRODEK DO OCZEK WODNYCH 1KG POKON

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

15,00 zł brutto

Opis
Waga1kg
Więcej informacji

Jeśli staw jest piękny, oznacza to, że zachowana jest w nim równowaga biologiczna między rybami, roślinami i mikroorganizmami. Główną rolę odgrywa tu kwasowość wody. Środek do oczek wodnych Pokon zawiera węglan wapnia, który podwyższa wartość pH wody, gdy jest ona zbyt niska (poniżej pH 7). Idealna wartość pH wynosi od 7 do 8. Węglan wapnia spowalnia rozwój glonów i poprawia twardość wody. Sprawia, że woda w oczku wodnym staje się bardziej przejrzysta i czystsza.

Sposób użycia

Krok 1: Pobierz próbkę wody ze stawu (min. 100 ml).

Krok 2: Za pomocą papierka do pomiaru pH zmierz kwasowość wody, mocząc go przez kilka sekund w próbce wody.

Krok 3: Określ wartość pH porównując kolor środkowej części paska (część kontrolna) z zabarwioną częścią zanurzonego paska.

Krok 4: Jeśli wartość pH jest zbyt niska (niższa niż pH 7), rozsyp odpowiednią ilość środka w stawie.

Krok 5: Powtórz powyższe kroki kilka dni później i ponownie skontroluj pH wody. Jeśli pH wody jest wciąż zbyt niskie, ponownie zastosuj środek.

Uwaga: Po zastosowaniu środka woda staje się mętna. Po około 10 dniach woda znów będzie przejrzysta. Nie należy stosować środka zapobiegawczo w nowych oczkach wodnych. Wapno jest bezpieczne dla ryb i roślin, jeśli w oczku nie ma zbyt dużej ilości ryb.

Skład

Środek do oczek wodnych składa się z węglanu wapnia, o zawartości 51% tlenku wapnia (CaO).

Aby zapobiec rozwojowi glonów w oczku wodnym, ważne jest, aby na co najmniej 50% jego powierzchni rosły rośliny. Sadzenie roślin stymuluje życie biologiczne w oczku wodnym.

Jeśli w oczku wodnym panuje równowaga biologiczna, wartość pH jest rano niższa niż wieczorem. Również w zimie wartość pH jest niższa niż w innych porach roku.

Opakowanie : 1kg